ریشه کنی ساس ها تخصص ماست


سوالات متداول در مورد آفت ساس

در این صفحه از سایت، به سوالات متداول شما در مورد آفت ساس پاسخ داده ایم، امید است با مطالعه این قسمت از سایت از شر این آفت برای همیشه خلاص شوید


علت اصلی وجود ساس چیست؟

بسیاری از مردم بر این باورند که دلیل وجود ساس در خانه، وجود آلودگی و محیط های کثیف است. اما این فقط یک تصور غلط است. ساس ها از خون تغذیه می کنند و تا زمانی که منبعی برای تغذیه از خون داشته باشند در آن مکان مانده و تولید مثل می کنند. این مکان حتی می تواند یک اتاق تمیز در یک هتل چند ستاره باشد.

با چه چیزی می توان ساس را به سرعت از بین برد؟

استفاده از روش های خانگی قطعاً صبر و حوصله زیادی می طلبد. زمانی که خیلی دیر متوجه حضور در ساس خانه شوید نیز با روش های خانگی قادر به از بین بردن آن ها نخواهید بود. برای راه حل قطعی، می توانید با استفاده از سموم تجاری، برای دفع ساس از خانه تان، نتیجه خوبی بگیرید و از شر ساس ها خلاص شوید.

ساس ها برای اولین بار از کجا پیدا شدند؟ منشا اولیه ساس ها کجاست؟

طبق تحقیقات دانشمندان، منشأ اولیه ساس، خاور میانه می باشد. غارهایی کشف شده که نشانه هایی از حضور ساس در آن جا وجود دارد. غارهایی که انسان ها و حتی خفاش ها در آنجا سکونت داشته اند.

علائم نیش ساس چیست؟

در وهله اول، نیش ساس در انسان موجب ایجاد خارش و التهاب می گردد. از دیگر علائم ویژه نیش ساس در انسان می توان به یک برآمدگی قرمز اشاره کرد که خارش در آن ناحیه، شدیدتر است. رنگ قرمز در مرکز این برآمدگی نسبت به اطراف آن تیره تر است. این برجستگی های قرمز و کوچک می توانند الگویی زیگزاگی داشته و یا روی یک خط مستقیم باشند.

چه عطر یا رایحه ای را می توان برای دور کردن ساس از خانه استفاده کرد؟

اسطوخودوس! این گیاه کاربردهای فراوانی در ساخت عطر، شامپو، شوینده های خانگی و ... دارد. این گیاه دارای رایحه بسیار خوبی است. بسیاری از افراد بوی اسطوخودس را دوست دارند و می توان برای دور کردن ساس از خانه نیز از آن استفاده کرد.

چگونه از وجود ساس در خانه مطمئن شویم؟

علائمی که می تواند شما را از وجود ساس در خانه آگاه کند عبارتند از: وجود لکه های قرمز و قهوه ای رنگ کوچک روی ملافه ها، مشاهده پوسته های ریز ناشی از پوست اندازی ساس ها در گوشه ها و مکان های اجتماع ساس ها، بوی عجیبی شبیه به بوی دانه گیشنیز و یا بوی میوه های کپک زده

اولین نشانه وجود ساس در خانه چیست؟

اولین نشانه برای تشخیص ساس در خانه، وجود لکه های قرمز و کوچک روی رختخواب به ویژه کناره های تشک است. زیرا ساس ها بعد از تغذیه از خون، مقداری از آن را دفع کرده و آن لکه ها به وضوح قابل دیدن هستند. این آثار شبیه لکه های به جا مانده از جوهر خودکار روی پارچه به نظر می رسند.

آیا ساس ها خودبخود از بین می روند؟

احتمال از بین رفتن خودبخودی ساس ها وجود ندارد. زیرا این موجودات خونخوار در مقابل شوینده های معمولی لباس مقاوم هستند. ساس ها به راحتی در مکان های باریک و کم عرض، پنهان می شوند. دلیل دیگری نیز برای حضور طولانی ساس ها این است که ساس ها در مقابل دمای بالا نیز می توانند مقاومت کنند. پس با شستن لباس ها با شوینده و دمای نسبتاً گرم نمی توان ساس را از پای در آورد.

اگر ساس ها روی بدن ما راه بروند، ما متوجه ساس خواهیم شد؟

این موضوع به این بستگی دارد که شما چقدر حساس هستید! ساس ها بسیار کوچک و سبک هستند و احتمال اینکه در خواب متوجه آن ها روی بدن خود شوید بسیار کم است. بزاق این موجودات موقع نیش زدن نیز حاوی ماده بی حس کننده بوده و شما در آن لحظه نیز متوجه نیش زدن ساس و حضور آن ها روی پوستتان نخواهید شد.

آیا می توان در تخت آلوده به ساس، خوابید؟

باید از اسپری هایی استفاده کنید که شما را از نیش ساس ها محافظت کند. می توانید با استفاده از روغن درخت چای یک اسپری محافظتی و کاملاً طبیعی برای خودتان درست کنید. این اسپری را می توانید روی ملافه ها و تشک خود استفاده کنید.

موقعی که در خانه ساس وجود دارد، چه کارهایی نباید انجام دهیم؟

موقعی که برای ریشه کن سازی ساس ها اقدام می کنید نیازی نیست که تمام وسایل مشکوک و یا آلوده به ساس را دور بیاندازید. بهتر است وسایلی مثل ملافه، بالش و ... را داخل پلاستیک های تیره قرار داده و چند روزی در آفتاب رها کنید. اگر هجوم ساس به تشک زیاد بوده و مجبورید آن ها را دور بیاندازید. نباید آن را به همان شکل در محیط رها کنید. زیرا باعث انتشار ساس در خانه های دیگر نیز می شود. اگر می خواهید مواردی که به ساس آلوده هستند را دور بیاندازید باید آن ها را امحاء کنید.

آیا ساس ها به راحتی دیده می شوند؟

بله. اگر شما به وجود ساس در اتاق خوابتان مشکوک شده اید به راحتی می توانید با نگاه کردن به لبه های تشک، گوشه های تخت و تاج تخت، ملافه ها و ... ساس را تشخیص دهید. ساس ها بدنی مسطح و بادامی شکل دارند که به اندازه دانه سیب است. رنگ آن نیز قهوه ای مایل به قرمز است. ساس ها را می توانید حتی در مراحل مختلف زندگی، از تخم تا بلوغ، ببینید.

چطور به مشکل ساس در خانه دچار می شویم؟ عوامل انتقال ساس به خانه چه هستند؟

ساس ها ممکن است در وسایل دست دوم وجود داشته باشند. همچنین اگر به سفر رفته اید باید مواظب باشید! زیرا ساس ها به راحتی از طریق چمدان، کیف پول و کوله پشتی می توانند همراه شما از سفر به خانه تان نفوذ کنند، ساس ها همچنین می توانند در یک واحد آپارتمان و یا مجتمع های مسکونی بزرگ به راحتی جابجا شده و کل آن مجموعه مسکونی را آلوده سازند.

آیا وجود یک ساس می تواند مشکل ساز باشد؟

ساس ها به راحتی می توانند به خانه شما راه پیدا کنند. اگر موفق به تشخیص به موقع ساس در خانه نشوید، بعد از مدت کوتاهی با یک آلودگی کامل روبرو خواهید شد اگر چه امکان دارد فقط یک ساس به خانه شما راه پیدا کرده باشد با این حال همیشه باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید. در بیشتر مواقع، پیدا کردن یک ساس، نشانه ای از تهاجم ساس ها خواهد بود.

راه حل سریع دفع ساس چیست؟

در ابتدا باید تمام وسایل مربوط به تختخواب شامل: ملافه، پتو، بالش و حتی تشک خود را از ساس پاکسازی کنید. مکان های آلوده و مشکوک به ساس را با استفاده از بخارشو کاملا تمیز کنید. تمام خانه را با جارو برقی تمیز کنید. سپس کیسه جارو برقی را نیز از بین ببرید و یا در صورت پارچه ای بودن به خوبی تمیز کنید. مطمئن شوید که ساس ها را به طور قطع نابود کرده اید. تمام درزها و شکاف های موجود در دیوار و کف را سمپاشی کرده و سپس کاملاً مسدود نمایید.